logo yeni

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINA BU YIL ZİRAAT MÜHENDİSİ ALINACAK MI?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ziraat muhendisiİş bulamayan Ziraat Mühendislerinin sorunlarına ilişkin soru önergesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı tarafından cevaplandırıldı.

MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk AKSU, verdiği soru önergesinde; işsiz Ziraat mühendisi sayısının giderek arttığını ve kendilerine en uygun kurumlar olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı, ilgili ve ilişkili kurumlarda görev almayı beklediklerini belirterek,

1-Üniversitelerin Ziraat Mühendisliği Fakültelerinden mezun olup iş arayan kişi sayısı ne kadardır? Bu konuda Bakanlığınızda herhangi bir veri bulunmuyor ise bu durumun Bakanlığınız adına bir eksiklik olduğunu düşünüyor musunuz?

2-Bakanlığınız ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarda istihdam edilen Ziraat Mühendislerinin sayısı, istihdam şekillerine göre 2015 yılsonu itibariyle ne kadardır?

3-Bakanlığınızın ihtiyaç duyduğu Ziraat Mühendisi sayısı ne kadardır? 2016 yılında bu ihtiyacınızın ne kadarını, hangi istihdam şekliyle karşılamayı düşünüyorsunuz? 

diye sormuştu. Bu önerge, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK tarafından cevaplandırıldı.

Ziraat Mühendisi istihdamı konusunda şu cevap verildi:

Bakanlığımız bütçe imkanları çerçevesinde personel istihdamı yapılabilmekte olup, 2016 yılı ve sonraki yıllarda Bakanlığımıza tahsis edilecek açıktan ve naklen atama kontenjanı dahilinde, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda Ziraat Mühendisi alımı yapılması planlanmaktadır.

Bakanlığımızda, 2002 yılında toplam 6.357 Ziraat Mühendisi görev yapmakta iken, 2016 yılı Ocak ayı itibariyle 15.842 Ziraat Mühendisi görev yapmaktadır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.