logo yeni

ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMALARINDA TARİHLER

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen5Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu ay i̇çi̇nde gerçekleşti̇ri̇lecek olan 30 bin öğretmen atamasına başvurular yarın (8 Şubat) sona eriyor.

İlk atama kapsamında başvuru yapacak adayların 2015 yılı KPSS’den 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekirken, türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

Öğretmen adayları, yarın mesai bitimine kadar ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihini yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek. Elektronik ortamda yapılan başvurular ve bu başvurulara ilişkin Elektronik Başvuru Formu'nun çıktısı, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verilecek kişiler vasıtasıyla il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatılacak.

İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, en fazla 40 eğitim kurumu tercihinde bulunacak. İkinci aşamada ise en fazla 10 il tercihinde bulunacak.

Öğretmen adaylarının merakla beklediği atamaların ise 11 Şubat Perşembe günü elektronik ortamda gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Ataması gerçekleştirilen aday öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atanmaları 19 Şubatta, ildeki görev yerleri ise 25 Şubatta belirlenecek.

Başvurularla ilgili diğer ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.