logo yeni

2016 KPSS MERKEZİ YERLEŞTİRME TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

devlet personel baskanligi

Devlet Personel Başkanlığı 2016 yılı KPSS merkezi yerleştirme takviminin açıklanması için yönetmelik değişikliğinin beklendiğini bildirdi.

2016 KPSS Mayıs'ta

ÖSYM tarafından daha önce yapılan açıklamada, 2016 yılı KPSS sınavının önceki yıllardan farklı olarak Mayıs ayında gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Bunun üzerine kamuoyunda 2014 Yılı KPSS’ye giren adaylar için; 2016 yılı KPSS gerçekleşmeden önce bir yerleştirme yapılıp yapılmayacağı, 2016 Yılı Haziran ayında mezun olacak adaylara tercih yapabilme hakkı tanınıp tanınmayacağı hususları tartışılmıştı.

Merkezi yerleştirme

Konuyla ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığı yaptığı açıklamada, “2016 lisans KPSS sonuçları açıklanmadan önce 2016/1 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirileceği ve bu yerleştirmeye yalnızca 2014 yılı KPSS’ye girmiş olan adayların başvurmalarının sağlanacağı” belirtilmişti.

2016 merkezi yerleştirme takvimi açıklaması neden gecikti?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, 2016/1 merkezi yerleştirme işlemlerinde 2014 Yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 Yılı Haziran ayında mezun olacak adayların da bu yerleştirmede tercihte bulunabilmesini sağlamak amacıyla Başkanlıkça “Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı” hazırlanarak Bakanlar Kurulu’na sunuldu. Başkanlık söz konusu yönetmeliğin yürürlüğe konulması sonrasında 2016 yılı KPSS merkezi yerleştirme takviminin ilan edileceğini bildirdi. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.