logo yeni

İSTİSNA KAPSAMINDA OLANLARLA BİRLİKTE 2016 YILINDA KAMUYA 97 BİN KİŞİ ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

naci agbal2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sonuçları ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı'na ilişkin basın toplantısı gerçekleştiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Ağbal, bir basın mensubundan gelen “Kamuya alınacak personel sayısına” ilişkin soruya, bütçe kanununda öngörülen atama sayısının 56 bin olduğunu belirterek, "Biz normalde 2016 yılında istisna kapsamında olan diğer atamalarla beraber kamuya 97 bin yeni eleman alacağımızı öngörüyoruz" şeklinde cevap verdi.

2016 yılı Geçici Bütçe Kanununda öngörülen rakamın yaklaşık 41 bin üzerinde görünen bu rakamla ilgili açıklamayı ise, bu atamaların 41 binin emniyet ve silahlı kuvvetler mensupları, engelli, doktor, hakim ve savcı benzeri atamaları kapsadığını belirterek açıklayan Ağbal, "İlaveten bütçe kanununda verdiğimiz açıktan atama kontenjanları çerçevesinde de 56 bin yeni kamu personeli işe başlayacak. Bunun 30 bini şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak öğretmen atamalarında kullanılacak” ifadelerini kullandı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.