logo yeni

TİKA SÖZLÜ SINAVLA UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme2Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), “TİKA Uzmanı” olarak yetiştirilmek üzere toplam 15 adet kadroya çeşitli eğitim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı (sözlü) ile TİKA Uzman Yardımcısı alacak.

Sınavlara ilişkin bazı bilgiler

*Eğitim şartı: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren; İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İktisat İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye ve Hukuk bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvuruda bulunabilecek.

*KPSS puan şartı: Sınava katılabilmek için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 05 - 06 Temmuz 2014 veya 04 - 05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden;

-Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları için KPSS P60, KPSS P63 ve KPSS P88 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak ve başvuranlar arasında KPSS sonuçlarına göre en yüksek puanlı 60 aday arasında olmak

-İnşaat, Elektrik, Makine, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri mezunları için KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

-İktisat bölümü için KPSSP 22, İşletme bölümü için KPSSP 23, Maliye bölümü için KPSSP 24, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümü için KPSSP 30, Uluslararası İlişkiler bölümü için KPSSP 33 ve Hukuk için KPSSP 21 puan türünden en az 75 puan almış olmak

gerekecek.

Ayrıca, başvuruda bulunacak adaylarda, 2014 ve 2015 yıllarında YDS sınavından İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinden birinden en az B düzeyinde puan almış olmak şartı da aranacak.

*Başvuru tarihi: Başvurular 11 Ocak 2016 tarihinde başlayıp, 25 Ocak 2016 günü mesai saati bitimine (saat 18.00) kadar yapılabilecek.

*Sınavın şekli ve tarihi: Giriş sınavı sözlü olarak, 08-15 Şubat 2016 tarihleri arasında TİKA Başkanlığı GMK Bulvarı No:164 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacak.

*Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir "TİKA Uzman Yardımcısı", 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecek. (Bu rakama, Yabancı Dil Tazminatı ile 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olası enflasyon farkı zammı dahil değildir. )

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız…

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.