logo yeni

TÜRKİYE İŞ KURUMU SÖZLÜ SINAVLA İSTİHDAM UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel9Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, İstihdam Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 20 adet kadroya çeşitli eğitim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı (sözlü) ile İstihdam Uzman Yardımcısı alacak.

Sınavlara ilişkin bazı bilgiler

**Eğitim şartı: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile istatistik, matematik, endüstri mühendisliği ve işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvuruda bulunabilecek.

**KPSS puan şartı: Sınava katılabilmek için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 05 - 06 Temmuz 2014 veya 04 - 05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden;

-Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları için KPSS P60, KPSS P63 ve KPSS P88 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak ve başvuranlar arasında KPSS sonuçlarına göre en yüksek puanlı 60 aday arasında olmak

-İstatistik, matematik, endüstri mühendisliği ve işletme mühendisliği bölümleri mezunları için KPSS P25, KPSS P34 ve KPSS P102 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak ve başvuranlar arasında KPSS sonuçlarına göre en yüksek puanlı 20 aday arasında olmak

gerekecek.

**Başvuru şekli ve tarihi: Sınav başvuruları 04/01/2016 Pazartesi günü başlayıp, 18/01/2016 Pazartesi günü saat 17:30’da sona erecek. Başvurular, www.iskur.gov.tr adresindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanan “Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle sadece online olarak yapılacak.

**Sınavın şekli ve tarihi: Giriş sınavı sözlü olarak yapılacak. Giriş sınavı, 08/02/2016 - 15/02/2016 tarihlerinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No: 42 Yenimahalle / ANKARA adresinde yapılacak.

**Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir "İstihdam Uzman Yardımcısı", 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecek. (Bu rakama Yabancı Dil Tazminatı ve 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olacak asgari geçim indirimi artışı ile olası enflasyon farkı zammı dahil değildir. )

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız…

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.