logo yeni

ZİRAAT MÜHENDİSLERİNİN İŞSİZLİK SORUNU YENI BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ziraat muhendisiİş bulamayan Ziraat Mühendislerinin sorunları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni Bakanına soruldu.

MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk AKSU tarafından verilen bir soru önergesinde; Üniversitelerden mezun olan Ziraat Mühendislerinin sayısı her geçen yıl arttığı ve mezun olup iş bulabilenlerin sayısının ise giderek azaldığı ve Ziraat Mühendislerinin meslekleri itibariyle kendilerine en uygun kurumlar olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı, ilgili ve ilişkili olan kurumlarda görev almayı beklediklerini belirterek, işsiz Ziraat Mühendisleriyle ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK’e şu soruları sordu.

1-Üniversitelerin Ziraat Mühendisliği Fakültelerinden mezun olup iş arayan kişi sayısı ne kadardır? Bu konuda Bakanlığınızda herhangi bir veri bulunmuyor ise bu durumun Bakanlığınız adına bir eksiklik olduğunu düşünüyor musunuz?

2-Bakanlığınız ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarda istihdam edilen Ziraat Mühendislerinin sayısı, istihdam şekillerine göre 2015 yılsonu itibariyle ne kadardır?

3-Bakanlığınızın ihtiyaç duyduğu Ziraat Mühendisi sayısı ne kadardır? 2016 yılında bu ihtiyacınızın ne kadarını, hangi istihdam şekliyle karşılamayı düşünüyorsunuz? 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.