logo yeni

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel 2Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Personel Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 25 adet kadroya Devlet Personel Uzman Yardımcısı alacak.

Sınavlara ilişkin bazı bilgiler

**Eğitim şartı: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvuruda bulunabilecek.

**KPSS puan şartı: Sınava katılabilmek için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 05 - 06 Temmuz 2014 veya 04 - 05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonucuna göre (KPSSP47 puan türünden) 80 ve daha yüksek puan almış olmak ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 300 aday arasında bulunmak gerekecek.

**Başvuru şekli, yeri ve tarihi: Başvurular, 11-15 Ocak 2016 tarihleri arasında Devlet Personel Başkanlığı İzmir Caddesi No: 41 Kızılay/ANKARA adresine şahsen veya posta ile yapılabilecek. Posta ile yapılan başvuruların Başkanlığa en geç son başvuru günü mesai bitimine kadar ulaşması gerekecek.

**Sınavın şekli ve tarihi: Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Giriş sınavının yazılı aşaması 12 Mart 2016 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Yazılı sınav başarı sonucuna göre, azami atama yapılacak kadro sayısının dört katı tutarındaki 100 aday yazılı sınavda başarılı sayılarak sözlü sınava çağrılacak.

**Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir "Devlet Personel Uzman Yardımcısı", 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecek. (Bu rakama Yabancı Dil Tazminatı ve 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olacak asgari geçim indirimi artışı ile olası enflasyon farkı zammı dahil değildir. )

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız…

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.