logo yeni

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA STAJYER KONTROLÖR ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel2İçişleri Bakanlığı, merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 10 adet Stajyer Kontrolör kadrosuna 24 - 25 Şubat 2016 tarihlerinde Ankara’da yapılacak Giriş (Sözlü) sınavı ile personel alacak.

Sınavlara ilişkin bazı bilgiler

**Eğitim şartı: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvuruda bulunabilecek.

**KPSS puan şartı: Sınava katılabilmek için, ÖSYM tarafından 05 - 06 Temmuz 2014 veya 04 - 05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP 45” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 60 kişi içerisinde bulunmak gerekecek.

**Başvuru şekli, yeri ve tarihi: Başvurular; www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2015-2016 yılı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörlüğü Giriş (Sözlü) sınavı İş Talep Formuna” 04-08 Ocak 2016 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda doldurulmak suretiyle yapılacak.

**Sınav tarihi: İstenilen evrakları süresi içerisinde teslim eden adaylar Giriş (Sözlü) sınavına çağrılacak olup, Giriş (Sözlü) sınavının günü, saati ve yeri 09 Şubat 2016 tarihinden itibaren www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilerek ve ayrıca İş Talep Formunda belirttikleri yazışma adreslerine tebligat yapılarak bildirilecek.

**Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir "Stajyer Kontrolör", 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecek. (Bu rakama Yabancı Dil Tazminatı ve 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olacak asgari geçim indirimi artışı ile olası enflasyon farkı zammı dahil değildir. )

Stajyer Kontrolörlük sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız…

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.