logo yeni

MALİYE BAKANLIĞI 75 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personelMaliye Bakanlığı, taşra teşkilatında (Defterdarlıklarda) çalıştırılmak üzere 50 Defterdarlık Uzman Yardımcısı ve merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere 25 Maliye Uzman Yardımcısı alacak.

Sınavlara ilişkin bazı bilgiler

**Eğitim şartı: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınavlara başvuruda bulunabilecek.

**KPSS puan şartı:

-Defterdarlık Uzman Yardımcısı sınavına başvuracak adayların, ÖSYM tarafından, 05-06 Temmuz 2014 veya 04-05 Temmuz 2015 tarihinde yapılan KPSS’de; KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56 ve KPSSP118 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve üzeri puan almış olmaları gerekecek.

-Maliye Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adayların, ÖSYM tarafından, 05-06 Temmuz 2014 veya 04-05 Temmuz 2015 tarihinde yapılan KPSS’de; KPSSP54, KPSSP56, KPSSP71, KPSSP72 ve KPSSP105 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekecek.

**Başvuru şekli, yeri ve tarihi:

-Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavına başvurular; 15/2/2016 tarihinde başlayıp 26/2/2016 tarihinde saat 17.30'da sona erecek.

-Maliye Uzman Yardımcılığı sınavına başvurular; 04/1/2016 tarihinde başlayıp 15/1/2016 tarihinde saat 17.30'da sona erecek.

Giriş sınavlarına başvuru, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) veya Personel Genel Müdürlüğü (www.pergen.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Ancak, istenmesi halinde belirtilen internet sayfalarında yayımlanacak olan Başvuru Formları doldurularak elden veya posta yoluyla da başvuru yapılabilecek. Atama yapılacak kadro sayılarının en fazla yirmi katı kadar aday giriş sınavının yazılı bölümüne çağrılacak.

**Sınav tarihi:

-Defterdarlık Uzman Yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü 20/3/2016 tarihinde (Pazar günü) Ankara’da yapılacak.

-Maliye Uzman Yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü 7/2/2016 tarihinde (Pazar günü) Ankara’da yapılacak.

Giriş sınavlarının yazılı bölümlerine katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri ve saati; e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Personel Genel Müdürlüğü (www.pergen.gov.tr) internet sayfalarında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek. Yazılı sınavlarda başarılı olanlara, sözlü sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin yazı, sınav tarihlerinden yirmi gün önce gönderilecek ve yazılı sınavlarda başarılı olanların listesi Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü internet sayfalarında duyurulacak. Atama yapılacak kadro sayılarının en fazla dört katı kadar aday ise sözlü sınavlara çağrılacak.

**Ücretleri:

-9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Defterdarlık Uzman Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.016 TL net ücret alabilecek.

-9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir "Maliye Uzman Yardımcısı", 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecek.

(Bu maaş rakamlarına Yabancı Dil Tazminatı ve 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olacak asgari geçim indirimi artışı ile olası enflasyon farkı zammı dahil değildir. )

Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız…

Maliye Uzman Yardımcılığı sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız…

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.