logo yeni

120 KADROYA HAZİNE AVUKATI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

avukatMaliye Bakanlığı, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınav ile 120 (yüz yirmi) Hazine Avukatı alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları şöyle:

*Atama Yapılacak Yerler: Alınacak Hazine Avukatları, Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatında yer alan Muhakemat Müdürlükleri ve Hazine Avukatlıklarında (toplam 78 birim) görev yapacak. Atamalar tercih yöntemi ile yapılacak ve adaylara becayiş hakkı tanınacak.

*Eğitim Şartı: Başvuruda bulunacakların, hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup, avukatlık ruhsatına sahip olmaları gerekecek.

*KPSS Puan Şartı: ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3” puan türünden en az 70 puan almış olmaları kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 600 kişi içerisinde bulunan adaylar yazılı sınava girebilecek. (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava çağrılacak)

*Başvuru Şekli ve Tarihi: Başvurular, 07/12/2015 tarihinde başlayıp 18/12/2015 tarihinde saat 17:30’da sona erecek. Giriş sınavına başvuru, www.maliye.gov.tr ile www.bahum.gov.tr internet sayfalarında yayımlanacak olan Başvuru Formu doldurularak, 2014 Yılı KPSSP3 puanını gösteren ÖSYM belgesi ile birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla yapılacak.

*Sınav Tarihi ve Yeri: Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri ve saati; www.maliye.gov.tr ile www.bahum.gov.tr internet sayfalarında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek. Giriş sınavının yazılı bölümü, 17/01/2016 tarihinde (Pazar günü) saat 10:00’da Ankara’da yapılacak.

Yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan adaydan başlanarak, en fazla 240 aday sözlü sınava çağrılacak. Son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınavın yeri, günü ve saatine ilişkin yazı, sınav tarihinden en az yirmi gün önce adaylara gönderilecek.

*Ücretleri: Maliye Bakanlığına alınacak olan Hazine Avukatları, aylık ücretlerini 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre alacak.

9 uncu derecenin 3 üncü kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Hazine Avukatı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.194 TL net ücret alabilecektir. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir.

(2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL) tutar uygulanmış ve olası enflasyon farkı zammı da dikkate alınmamıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş yukarıda belirttiğimiz rakamın biraz üzerinde olabilecek.)

Öte yandan, Hazine Avukatları aylık ücretlerinin yanı sıra, (2016 yılının ilk altı aylık dönemi için belirlenenen katsayıya göre) yılda brüt 13.739 TL'ye kadar vekalet ücreti de alabiliyor.

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için Tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.