logo yeni

ÖSYM UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel12ÖSYM, yazılı ve sözlü aşamalardan oluşan giriş sınavı ile “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı” alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle:

*Eğitim Şartı: En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının;  Matematik, Matematik Öğretmenliği, Matematik Mühendisliği, Matematik-Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar, Grafik, Grafik Tasarım, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Psikoloji, Türk Dili Edebiyatı, Türkçe Öğretmenliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Enformatik, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri ile Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar sınava başvurabilecek.

*Alınacak Uzman Yardımcısı Sayısı: Matematik alanından 2, Grafik alanından 1, Psikoloji alanından 1, Türkçe alanından 1 ve Bilişim alanından 1 olmak üzere toplam 6 Uzman Yardımcısı alınacak.

*KPSS ve Yabancı Dil Puanı Şartı: 5-6 Temmuz 2014 ve 4-5 Temmuz 2015 ve tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup; Matematik alanı için KPSSP5 puan türünden en az 80 puan, Grafik alanı için KPSSP1 puan türünden en az 70 puan, Psikoloji alanı için KPSSP6 puan türünden en az 80 puan, Türkçe alanı için KPSSP8 puan türünden en az 80 puan, Bilişim alanı için KPSSP70 puan türünden en az 80 puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecek.

*Sınava Başvuru Şekli ve Tarihi: Başvurular, 16 Kasım 2015 – 01 Aralık 2015 tarihleri arasında, ÖSYM Başkanlığının “ais.osym.gov.tr” internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nun doldurulması suretiyle internet ortamında yapılacak.

*Sınavın Şekli: Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Yazılı sınavda, öğrenim alanları itibarıyla ilgili konulardan %70 test ve %30 klasik usulde soru sorulacak. Sınav sonuçları ais.osym.gov.tr adresinden sınav tarihinden itibaren en geç otuz gün içerisinde duyurulacak. Bu sınavdan 70 ve üzeri puan alanlardan, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, atama yapılacak kadro sayısının en fazla dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

*Sınav Tarihi ve Yeri: Yazılı sınav 27/12/2015 Pazar günü Ankara’da yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri “ais.osym.gov.tr” internet sayfasında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.

*Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “ÖSYM Uzman Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecektir. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL) tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.