logo yeni

KPSS TERCİHLERİNDE SADECE 2 BİN KADROYA YER VERİLMESİ PROTESTO EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 6Ankara'da Devlet Personel Başkanlığı önünde toplanan bir grup memur adayı, Kasım ayı tercihlerine sadece 2 bin kadro ayrılmasını protesto etti.

İzmir caddesinde DPB binası önünde toplanan bir grup memur adayı, taşeronlara kadro verilirken KPSS ile sınava girenlere 2 bin kadro ayrılmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirttiler.

Memur adayları adına yapılan açıklamada, "16 Kasım’da tercih dönemi başlayacak olan 2015-2 Kasım atamasında memur adayları büyük bir sürprizle karşılaşmışlardır. 3.5 milyon memur adayına verilen kadro sayısı sadece iki bin 159’dur ve bu kadronun 365 adedi sağlık hizmetlerine ayrılmış geriye bin 794 kadro 3.5 milyon memur adayına açılmıştır. İlk iki atamada çok az kadro alan memur adayları çeşitli etkinliklerle seslerini duyurmaya çalışmış olmalarına rağmen sayın Başbakanımız ’da dahil olmak üzere hiçbir yetkili ağızdan bizler için herhangi bir sevindirici kadro müjdesi gelmemiştir .”dedi.

Yapılan açıklamanın ardından yanlarında getirdikleri ÖSYM evraklarını yırtarak bir torbaya atan grup üyeleri, olaysız bir şekilde dağıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.