logo yeni

KALKINMA BAKANLIĞINA PLANLAMA UZMAN YARDIMCILARI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel10Kalkınma Bakanlığı, 50 adet Planlama Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak amacıyla giriş sınavı yapacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle:

*Eğitim Şartı: En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının;  İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar sınava başvurabilecek.

*KPSS ve Yabancı Dil Puanı Şartı: 5-6 Temmuz 2014 ve 4-5 Temmuz 2015 ve tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup KPSSP4 puan türünden en az 80 almış (Harita Mühendisleri için en az 70 puan) olan adaylar başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca, başvuru yapacak adayların; İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olmaları da gerekecek.

*Alınacak Uzman Yardımcısı Sayısı: İktisat alanından 15, İşletme alanından 9, Maliye alanından 2, Kamu Yönetimi alanından 3, Uluslararası İlişkiler alanından 2, Hukuk  alanından 2, İnşaat Mühendisliği alanından 2, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanından 3, Endüstri Mühendisliği alanından 11 ve Harita Mühendisliği alanından 1 olmak üzere toplam 50 Uzman Yardımcısı alınacak.

*Sınava Başvuru Şekli ve Tarihi: Başvurular, 16 Kasım 2015 tarihinden itibaren 30 Kasım 2015 günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar, www.kalkinma.gov.tr internet adresindeki Planlama Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısından yapılacak. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecek.

*Sınav Tarihi ve Yeri: Yazılı sınav 20 Aralık 2015 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da test şeklinde yapılacak. Yazılı sınav puanı 70 ve daha yüksek olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere, belirlenen kontenjanların dört katı aday (en son sıradaki aday ile aynı puanı alan adaylar dahil) sözlü sınava girmeye hak kazanacak. Sözlü sınav tarihi daha sonra duyurulacak.

*Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Planlama Uzman Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecektir. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL) tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.