logo yeni

ATANAMAYAN MEMUR ADAYLARINDAN KADRO YETERSİZLİĞİ EYLEMİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 22014 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) yüksek puan aldığı halde atanamayan memur adayları eylem hazırlığında.

Yüksek puan almalarına rağmen atamadıklarını iddia eden memur adayları yarın Devlet Personel Başkanlığı önünde eylem hazırlığı yapıyorlar.

Eylem hazırlığına ilişkin yapılan açıklamada, “2014 yılında yapılan KPSS’ye girmiş, ancak verilen kısıtlı kadrolar nedeniyle yüksek puanlar almamıza rağmen atanamamış lisans, ön lisans ve lise mezunu adayları olarak, emeklerimizin karşılığının verilmesi ve bütçede belirlenen kadro sayısının tam ve hakkaniyetli bir şekilde kullanılması için 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te T.C. Devlet Personel Başkanlığı önünde eylem yapacağız" ifadelerine yer verildi.

Eylemde KPSS yerleştirmeleri için ayrılan kadro ve pozisyon sayısının yetersizliği protesto edilecek.

Devlet Personel Başkanlığı 2015 yılı Kasım ayı merkezi yerleştirmelerinde sadece 2159 kadro ve pozisyon için yerleştirme yapılacağı açıklanmıştı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.