logo yeni

GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SÖZLÜ SINAVLA 30 AVUKAT ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

avukatGöç İdaresi Genel Müdürlüğü, merkez teşkilatında ve taşra teşkilatındaki bazı illerde istihdam edilmek üzere Giriş (Sözlü) Sınavı ile 30 adet Avukat alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları şöyle:

*Atama Yapılacak Yerler: Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez teşkilatı (2) adet; Ağrı, Ankara,Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Mersin, Kocaeli, Malatya, Kahramanmaraş,Tekirdağ,Trabzon, Şanlıurfa,Van illerinde (1)'er adet; İstanbul ilinde (5) adet; Erzurum,Hatay, Kayseri,Kırklareli ve Konya illerinde (2)'şer adet olmak üzere toplam 30 adet Avukat kadrosuna atama yapılacak.

*Eğitim Şartı: Başvuruda bulunacakların, hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup, son başvuru tarihi itibariyle avukatlık ruhsatına sahip olmaları gerekecek.

*KPSS Puan Şartı: ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3” puan türünden en az 70 puan almış olmaları kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 150 kişi içerisinde bulunan adaylar sınava girebilecek. (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava çağrılacak)

*Başvuru Şekli ve Tarihi: Başvurular, 18-27 Kasım 2015 tarihleri arasında, www.goc.gov.tr internet adresinden veya Lalegül Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No: 4 Yenimahalle/ANKARA adresinden temin edilecek başvuru formu doldurularak, istenilen belgeler ile birlikte şahsen elden veya posta yoluyla İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına yapılacak. Adaylar sadece tek tercih yapabilecek.

*Sınav Tarihi ve Yeri: Giriş (Sözlü) Sınavını, 04-08 Ocak 2016 tarihlerinde, Lalegül Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No: 4 Yenimahalle/ANKARA adresinde yapılacak.

*Ücretleri: İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne alınacak olan Avukatların aylık ücretleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre ödenecek.

9 uncu derecenin 3 üncü kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Avukat”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.194 TL net ücret alabilecektir. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL) tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş yukarıda belirttiğimiz rakamın biraz üzerinde olabilecektir.)

Öte yandan, kamuda görev yapan Avukatlar aylık ücretlerinin yanı sıra, (2016 yılının ilk altı aylık dönemine ilişkin katsayıya göre) yılda brüt 13.739 TL'ye kadar vekalet ücreti alabilecek.

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için Tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.