logo yeni

DSİ 98 ADET MÜHENDİS KADROSUNA ATAMA YAPACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

muhendisDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatına ait 98 (doksan sekiz) adet Mühendis kadrosuna, çeşitli bölümlerden mezun adaylar arasından sözlü-uygulamalı sınav sonucuna göre atama yapacak.

KPSS Puan Şartı: 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olan adaylar sınava başvurabilecek.

Eğitim Şartı: Fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının;

-Elektrik Mühendisliği(tercih kodu:3160), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (tercih kodu:3162),

-Harita Mühendisliği (tercih kodu:8324) veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği (tercih kodu:3233) veya Geomatik Mühendisliği (tercih kodu:9034),

-Jeoloji Mühendisliği (tercih kodu:6235) veya Hidrojeoloji Mühendisliği (tercih kodu:3206),

-Çevre Mühendisliği (tercih kodu:3142),

-Maden Mühendisliği (tercih kodu:3251),

-Makina Mühendisliği (tercih kodu:3252),

-Ziraat Mühendisliği programının Tarımsal Yapılar ve Sulama (tercih kodu:3384) veya Tarım Ekonomisi (tercih kodu:3382) alt programlarından veya Biyosistem Mühendisliği (tercih kodu:9114),

-Meteoroloji Mühendisliği (tercih kodu:6262),

-İnşaat Mühendisliği (tercih kodu:3221)

bölümlerinden mezun olanlar başvuruda bulunabilecek.

Bölümlere Göre Atama Yapılacak Kadro Sayısı:

Bölüm Atama Yapılacak Kadro
Elektrik Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği 4
Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği 19
Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği 7
Çevre Mühendisliği 2
Maden Mühendisliği 1
Makina Mühendisliği 12
Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği 7
Meteoroloji Mühendisliği 1
İnşaat Mühendisliği 45
TOPLAM 98

Başvuru Tarihi, Şekli ve Yeri: Başvurular; 30 Kasım 2015 tarihinde başlayacak, 06 Aralık 2015 tarihi saat 24.00 de sona erecek. Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacak. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Sınav Tarihi ve Yeri: Sözlü-uygulamalı sınava çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 09 Aralık 2015 tarihinde www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecek.

Ücretleri : DSİ’ye alınacak Mühendislerin aylık ücretleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre ödenecek.

8 inci derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Mühendis”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.415 TL net ücret alabilecektir. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL)  tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş yukarıda belirttiğimiz rakamın biraz üzerinde olabilecektir.)

Öte yandan, Mühendislere, çalıştıkları yerlere göre belirlenen tutarlarda ek tazminat ve arazi tazminatı ödemesi de yapılacaktır.

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için Tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.