logo yeni

6000 POLİS MEMURU ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

polis2Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde görecekleri eğitim sonunda başarılı olmaları durumunda polis memuru olarak atanmak üzere “4.900” erkek ve “1.100” kadın olmak üzere toplam “6.000” aday öğrenci alınacak.

Polis memuru alımına ilişkin hususlardan bazıları şöyle:

*Eğitim Şartı: Lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvurabilecek.

*KPSS Puan Şartı: 2014 ve 2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan almış olanlar başvuruda bulunabilecek.

Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları ile Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarında, en az (52,00) puan almış olma şartı aranacak

*Bazı Özel Şartlar: Adayların, 31 Aralık 1986 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olması ve kadınların 162 cm’den, erkeklerin ise 167 cm’den kısa boylu olmaması gerekiyor.

*Sınav Takvimi: Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

Duyuru için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.