logo yeni

EKONOMİ BAKANLIĞI ÜRÜN DENETMEN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel2Ekonomi Bakanlığı, Ürün Denetmeni olarak yetiştirilmek üzere çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile toplam 10 Ürün Denetmen Yardımcısı alacak.

Ürün Denetmen Yardımcısı alımına ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle

Eğitim şartı: İktisat alanından 5, İşletme alanından 5, Ziraat Mühendisliği alanından 8 ve Gıda Mühendisliği alanından 2 olmak üzere toplam 20 Denetmen Yardımcısı alınacağından, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış fakülte veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olanlar sınava başvurabilecek.

KPSS puan şartı: Giriş sınavına katılabilmek için, ÖSYM tarafından 5 - 6 Temmuz 2014 ve 4 - 5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS); “KPSSP-4” puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları ve;

•İktisat bölümü mezunu olanların, başvuruda bulunan en yüksek puanlı 20 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•İşletme bölümü mezunu olanların, başvuruda bulunan en yüksek puanlı 20 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•Ziraat Mühendisliği bölümü mezunu olanların, başvuruda bulunan en yüksek puanlı 32 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•Gıda Mühendisliği bölümü mezunu olanların, başvuruda bulunan en yüksek puanlı 8 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

Başvuru tarihleri: Başvurular, 16 Kasım 2015 tarihi (saat 09:00) ile 27 Kasım 2015 günü mesai saati bitimine (saat 18:00) kadar yapılacak.

Başvurular, http://www.ekonomi.gov.tr adresinden yapılacak ve şahsen ya da posta yolu ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecek.

Sınavın şekli, tarihi ve yeri: Sınav, “sözlü” olarak ve tek aşamada yapılacak. Sözlü sınav, Ankara’da Bakanlık merkez binasında 15-18 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Ürün Denetmen Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.016 TL net ücret alabilecek. Bu maaş miktarına, ayrıca (yararlanılabiliyorsa) Yabancı Dil Tazminatı dahil edilecektir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan 90,11 TL uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav ilanı ve diğer ayrıntılar için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.