logo yeni

SGK, 380 SOSYAL GÜVENLİK DENETMEN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel12Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, taşra teşkilatına ait 380 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna atama yapmak üzere sözlü sınavla personel alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle:

*Eğitim şartı: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülte, yüksekokul veya bölümleri ile yükseköğretim kurumlarının matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan eğitim durumları itibariyle aranan KPSS puanına sahip olanlar sınava başvurabilecek.

*KPSS puan şartı: Adayların, ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP111 veya KPSSP113 puan türleri itibariyle 75 ve üzeri puan almış olmaları gerekecek. Başvuruda bulunan adayların, en yüksek puanı alanlardan başlamak üzere, alınacak personel sayısının 4 katı sözlü sınava çağrılacak.

*Sınav başvuru şekli ve tarihi: Başvurular 24 Ekim 2015 - 6 Kasım 2015 tarihleri arasında, http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresinden  elektronik ortamda doldurulacak form ve istenecek diğer belgelerin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad. No: 6 Balgat/ANKARA adresine posta ile gönderilmesi veya hafta içi 09.00 - 17.00 saatleri arasında şahsen teslim edilmesi suretiyle yapılacak.

*Sınavın şekli ve tarihi: Giriş sınavı sözlü olarak, 2-11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

*Alınacak personel sayısı: 380 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosunun 190 adedine hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme bölümü mezunu ve KPSSP113 puan türüne sahip adaylar arasından; 190 adedi ise matematik, istatistik ve aktüerya bölümü mezunu ve KPSSP111 puan türüne sahip adaylar arasından atama yapılacak. Ancak, bölümlere ayrılan kadroların doldurulamaması halinde, diğer bölümdeki yedek adaylardan ihtiyaç duyulan bölümlere atama yapılabilecek.

*Ücretleri:  9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.016 TL net ücret alabilecek. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL)  tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.