logo yeni

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel9Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Müfettişi olarak yetiştirilmek amacıyla çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı (yazılı ve sözlü) ile 10 Müfettiş Yardımcısı alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle:

**Sınavın şekli, tarihi ve yeri: Giriş sınavı önce klasik usulde yazılı, ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak Ankara’da yapılacak.

Giriş Sınavının yazılı bölümü 28-29 Kasım 2015 (Cumartesi ve Pazar) tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olanlar sözlü sınavına alınacak. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara, sözlü sınavın yeri, günü ve saati ayrıca bildirilecek.

**Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idarî bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurtiçi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olanlar giriş sınavına başvurabilecek.

**KPSS Puan şartı: 5-6 Temmuz 2014 ve 4-5 Temmuz 2015 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP5 veya KPSSP51 puan türlerinin birisinden 80 ve üzeri puan almak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 aday arasında bulunanlar giriş sınavına alınacak.

**Sınav başvuru tarihi: Başvurular 23 Ekim-05 Kasım 2015 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (www.gtb.gov.tr) internet sayfasından elektronik ortamda yapılacak.

**Ücretleri : Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcılarının aylık ücretleri, ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamları esas alınarak belirlenmektedir.

9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecek. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL)  tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.