logo yeni

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI'NA UZMAN YARDIMCILARI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel7Savunma Sanayii Müsteşarlığı, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı (mülakat) ile 9 Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle:

**Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin mühendislik fakültelerinin; Bilgisayar Mühendisliği / Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği/ Elektronik Mühendisliği / Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği / Uçak Mühendisliği / Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvurabilecek.

**KPSS Puan Şartı: 5-6 Temmuz 2014 ve 4-5 Temmuz 2015 ve tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları (KPSS)’ndan birinden P1 puan türünde en az 85 (seksen beş) puan almış olurabilecek.

Ayrıca, son müracaat tarihi itibariyle adayların son iki yıl içerisinde yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce alanında en az 80 (seksen) puana veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmaları da gerekecek.

**Sınava Başvuru Şekli ve Tarihi: Adaylarını; "www.ssm.gov.tr" sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak, itenen belgeleri son başvuru tarihi olan 09.11.2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yüklemeleri gerekiyor.

**Alınacak Uzman Yardımcısı Sayısı: Bilgisayar Mühendisliği / Yazılım Mühendisliği alanından 1, Elektrik-Elektronik Mühendisliği/ Elektronik Mühendisliği / Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanından 2, Endüstri Mühendisliği alanından 2, Havacılık ve Uzay Mühendisliği / Uçak Mühendisliği / Uzay Mühendisliği alanından 1, Makine Mühendisliği alanından 2 ve Mekatronik Mühendisliği alanından 1 aday Uzman Yardımcısı olarak alınacak.

Ancak, öğrenim bölümlerinin her biri için ayrılan kontenjan adedinin 4 (dört) katı kadar aday başvurusu olmaması veya yapılacak giriş sınavı sonucunda öğrenim bölümleri için ayrılan kontenjan sayısı kadar başarılı aday bulunmaması hallerinde, öğrenim bölümleri arasında kontenjan kaydırmak suretiyle değişiklik yapılabilecek.

**Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde aylık 3.714 TL net ücret alabilecektir. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan (90,11 TL) tutar uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.