logo yeni

BAKAN AVCI ÖĞRETMEN İHTİYACINI AÇIKLADI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen5Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, son yapılan öğretmen atamasında sadece 40 öğretmenin göreve başlayamadığını belirtti.

Avcı, öğretmenlerin görev yerlerine gitmeyeceğine yönelik spekülasyonlar yapılmasına rağmen, "37 bin öğretmen atamasından önce, atamaların yüzde 70'inin Doğu ve Güneydoğu'ya atanacağını açıklamıştık. O zaman medyada spekülasyon yapıldı, 'Bu şartlar altında öğretmenler gitmez, aileler göndermezler' gibi. Atanan 26 bin küsur öğretmenin içinde sadece 40 öğretmenimiz görevinin başına gidemedi. Bunların büyük bir kısmı da ya askerlik ya sağlık sorunu olduğu için ya da sağlık sorunu olan bir yakını olduğu için, makul, meşru mazeretleri sebebiyle gidemedi. Onun dışında hepsi gitti." ifadelerini kullandı.

Öğretmen ihtiyacı

Bakan avcı, şu anda Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacına olarak ise, "Mevcut koşullarda, yani sınıf mevcutlarımız aynı, derslik sayılarımız bu düzeyde kaldığı sürece, derslik sayısı derken şu anda inşaatı devam eden dersliklerimizi de hesaba katarak yaptığımız projeksiyonlara göre, bizim 95 bin 624 öğretmene ihtiyacımız var." dedi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.