logo yeni

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel11T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Hazine Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı toplam 65 Hazine Uzman Yardımcısı alacak.

Hazine Uzman Yardımcısı alımına ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle

Eğitim şartı: İktisat alanından 25, İşletme alanından 20, Endüstri Mühendisliği alanından 10, Hukuk alanından 5 ve Bilgisayar Mühendisliği alanından 5 olmak üzere toplam 65 Uzman Yardımcısı alınacağından, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri veya yüksekokulların ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olanlar sınava başvurabilecek.

Adayların, ÖSYM tarafından 2014-2015 yıllarında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye tespit sınavlarından (Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinden birinden) en az (C) düzeyinde puan almış olmaları da gerekecek.

KPSS puan şartı: Giriş sınavına katılabilmek için, ÖSYM tarafından 5 - 6 Temmuz 2014 ve 4 - 5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS);

•İktisat bölümü mezunu olanların, KPSSP-22 puan türünden en az 80 puan almış olmaları ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 500 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•İşletme bölümü mezunu olanların, KPSSP-23 puan türünden en az 80 puan almış olmaları ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 400 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olanların, KPSSP-7 puan türünden en az 75 puan almış olmaları ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 200 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•Hukuk bölümü mezunu olanların, KPSSP-21 puan türünden en az 80 puan almış olmaları ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 100 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

•Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olanların, KPSSP-7 puan türünden en az 75 puan almış olmaları ve başvuruda bulunan en yüksek puanlı 100 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

Başvuru tarihleri: Başvurular, 19.10.2015 tarihinden 30.10.2015 günü mesai saati bitimine (Saat 18:00) kadar yapılacak.

Sınavın şekli, tarihi ve yeri: Sınav, klasik usulde yazılı sınav ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada yapılacak.

Yazılı sınav 21 Kasım 2015 Cumartesi günü “Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beşevler/ANKARA” adresinde saat 10:30’da başlayacak ve tek oturumda yapılacak.

Sözlü sınava katılmaya hak kazananların isimleri, yazılı sınav puanlarına göre yapılacak sıralama sonucunda belirlenecektir. Sözlü sınav tarihleri ve yeri Hazine Müsteşarlığı internet sayfasında ilan edilecek.

Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Hazine Uzman Yardımcısı”, 2016 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.714 TL net ücret alabilecek. Bu maaş miktarına ayrıca Yabancı Dil Tazminatı dahil edilecektir. (2016 yılında uygulanacak Asgari Geçim İndirimi tutarı belli olmadığından, 2015 yılında bekar memur için geçerli olan 90,11 TL uygulanmıştır. Bu nedenle 2016 yılında net maaş bir miktar fazla olabilir.)

Sınav ilanı ve diğer ayrıntılar için tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.