logo yeni

GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel5Genelkurmay Başkanlığı, Ankara'da görev yapmak üzere yazılı ve sözlü giriş sınavı ile 5 (beş) Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alınacak. Sınava ilişkin bazı özet bilgiler şöyle:

*Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanım ve teknolojisi, bilgisayar sistemleri ve ağları, yazılım mühendisliği lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olaşvurabilecek.

*KPSS Puan şartı: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSSP106 puan türünden 70 ve daha yüksek puan almış olauruda bulunabilecek. Müracaat edenler arasında yapılacak puan sıralamasında ilk 100 aday içinde bulunanlar sınava çağrılacak.

*Başvuru şekli ve tarihi: Ön başvurular, 06 Ekim-05 Kasım 2015 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx adresi üzerinden yapılacak.. Ön başvurusu kabul edilen adaylar, 20 Kasım 2015 saat:17:00’a kadar posta/kargo veya şahsen müracaat ile istenilen belgeleri Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı’nda (Cebeci/Ankara) bulunduracaklardır

*Sınav tarihi ve yeri: Yazılı sınav, 06 Aralık 2015 tarihinde ANKARA’da yapılacak. Yazılı sınav sonucunda 70 (yetmiş) puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak 20 (yirmi) aday 23 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan sözlü sınava çağrılacak.

*Ücretleri: Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılarının aylık maaşları, ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamları esas alınarak belirlenmektedir.

9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı, 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek. (Ayrıca Yabancı Dil Tazminatı da alabilecek).

Sınav ilanı için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.