logo yeni

HAKKARİ'YE ATANAN ÖĞRETMEN SAYISI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması sebebiyle düzenlenen programda konuşan Hakkari Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, bu yıl Hakkari'ye 1.176 öğretmen ataması yapıldığını söyledi.

Hakkari Valiliği önünde başlayan program, daha sonra Hakkari Cumhuriyet ilk ve Ortaokulu bahçesinde devam etti.

Törene Hakkari Valisi ile şehrin ileri gelenleri katılırken, törende konuşan Hakkari Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “702 okul inşaatından 356 tanesi temel eğitim, 416 dersliğimiz de orta öğretimde yapılmakta. Yine sizlere daha iyi bir barınma ortamı sumak için 2 bin 720 öğrenci kapasiteli pansiyonlarımızın inşaatları da sürmekte. Bunların bir kısmı bu ekim ayının sonunda hizmete girecek. Geri kalanı da önümüzdeki eğitim döneminde hizmete girmiş şekilde olacak. Bu arada öğretmenlerimiz için 98 lojman yapımı devam etmekte. Ayrıca il merkezinde 55 civarında öğretmen lojmanı inşaatına da çok kısa bir süre sonra başlanılacaktır." ifadelerini kullandı.

Anaokul öğrencilerinin yaptığı dans ve folklör gösterisi ilgi görürken, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde alınan 150 bisiklet de Vali Canbolat tarafından okul müdürlerine teslim edildi. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.