logo yeni

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel 9İçişleri Bakanlığına, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla 40 adet İçişleri Uzman Yardımcısı alacak.

Sınava ilişkin bazı bilgiler özetle şöyle:

*Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvurabilecek.

*Puan şartı: Başvuruda bulunanların, ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 veya 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP73” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 160 kişi içerisine girmeleri gerekecek.

*Başvuru şekli ve yeri: www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2015 yılı İçişleri Uzman Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresinden e-Devlet şifresi ile 12-16 Ekim 2015 tarihleri arasında erişip elektronik ortamda doldurulması suretiyle sınava müracaat edilecek.

*Sınav tarihi ve sınav konuları: 01-04 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan giriş (sözlü) sınavında adaylar; sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50) puan, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10) puan, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10) puan, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10) puan, genel yetenek ve genel kültür (10) puan, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10) puan üzerinden değerlendirilecek.

*Maaşları: Aylık ücretleri, ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamları esas alınarak belirlenmektedir. Göreve yeni başlayan bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir İçişleri Uzman Yardımcısı, 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde aylık 3.509 TL net ücret alıyor. (Yabancı Dil Tazminatı hariç)

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız ...

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.