logo yeni

SÖZLÜ SINAVLA AVRUPA BİRLİĞİ UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme6Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, çeşitli öğrenim alanlarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla toplam 12 adet kadroya Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı; İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu (2 adet),   Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu (1 adet) Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu (2 adet), Hukuk fakültesi mezunu (2 adet), İşletme veya Maliye bölümü mezunu (2 adet), Uluslararası İlişkiler veya Kamu Yönetimi bölümü mezunu (3 adet) olmak üzere toplam 12 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna sözlü sınavla personel alacak.

Sınava ilişkin bazı bilgiler şöyle:

**Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin; İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Hukuk, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvuruda bulunabilecek.

Adayların ayrıca, İngilizce dilinde YDS’de en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmaları da gerekecek.

**KPSS puan şartı: Sınava başvuracak adayların ÖSYM tarafından, 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS’de İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği bölümü mezunları için KPSS P-3 puan türünde en az 80; Hukuk Fakültesi mezunları için KPSS P-103 puan türünde en az 80; İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi mezunları için KPSS P-117 puan türünde en az 80 puana sahip olmaları gerekiyor.

**Başvuru şekli, yeri ve tarihi: Sözlü sınava başvurular 21/09/2015-21/10/2015 tarihleri arasında, 09.30 - 12.00 ile 14.00 - 17.00 saatleri arasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla başvurmaları gerekiyor.

**Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı, 2015 yılının ikinci altı aylık dönemi içerisinde göreve başladığında aylık net 3.509 TL maaş alabilecek. (Bu maaş rakamına Yabancı Dil Tazminatı dahil değildir.)

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.