logo yeni

180 GELİR UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel7Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere giriş sınavı ile çeşitli bölümlerden mezun toplam 180 Gelir Uzman Yardımcısı alacak.

Sınava ilişkin bazı bilgiler şöyle:

**Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik ve İstatistik böşümlerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışı öğretim kuramlarından mezun olanlar başvuruda bulunabilecek.

**Atama yapılacak iller ve kontenjan: Adaylar, başvuru sırasında sadece aşağıdaki illerden birini tercih edebilecek.

Fakülte/Bölüm Atanacak Yer

Kontenjan

Sayısı

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği,

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,

Yazılım Mühendisliği

ADANA 2
ANKARA 81
ANTALYA 4
BURSA 4
DİYARBAKIR 1
ERZURUM 1
ESKİŞEHİR 2
GAZİANTEP 2
İSTANBUL 24
İZMİR 2
KAYSERİ 3
KOCAELİ 1
KONYA 2
MALATYA 1
MANİSA 1
MERSİN 1
MUĞLA 1
SAKARYA 1
SAMSUN 2
ŞANLIURFA 2
TEKİRDAĞ 1
TRABZON 1
Matematik, İstatistik ANKARA 40

**KPSS Puan şartı: ÖSYM tarafından 05 - 06 Temmuz 2014 ve 04 - 05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSSP-3 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

**Sınav başvuru tarihi: Başvurular, 05 Ekim 2015 tarihinde başlayıp, 16 Ekim 2015 tarihinde saat 17.30’da sona erecek. - Posta yoluyla gelen başvurular KPSS puanlarının kontrolü yapılamadığından kabul edilmeyecektir.

**Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Giriş sınavı, yazılı (test) ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak.

Giriş sınavının yazılı bölümü 14 Kasım 2015 tarihinde saat: 10.00’da Ankara’da yapılacak. Yazılı sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylardan; yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak.

**Aylık ücretleri: Gelir Uzman Yardımcılarının aylık ücretleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre ödenmektedir. 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Gelir Uzman Yardımcısı, 2015 yılının ikinci altı aylık dönemi içerisinde göreve başladığında, aylık net 2.793 TL Net ücret alabilecek. (2016 yılı başından geçerli olarak Gelir Uzman Yardımcılarının özel hizmet tazminatına 7 puan ilave edildiğinden, Gelir Uzman Yardımcısının (bekar ve çocuksuz) 15 Ocak 2016 zamlı net maaşı yaklaşık 3.015 TL olacak.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.