logo yeni

2015 YILI ÖABT SORU İPTALİNE İLİŞKİN DAVA SONUÇLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss22015 yılı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan soruları soru kitapçığında 1, 12, 31 ve 35. soruların hatalı olduğu iddiasıyla açılan dava sonuçlandı.

Ankara 13. İdare Mahkemesi tarafından görülen davada, 2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavındaki 1. soru bakımından konusuz kaldığından karar verilmesine yer olmadığına, diğer sorular bakımından davanın reddine karar verildi.

Mahkeme kararında, “12.07.2015 tarihinde gerçekleştirilen 2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (Sosyal Bilgiler) 12.,31. ve 35. Soruların üzerinde yaptırılan bilirkişi incelemesi neticesinde alınan raporlar esas alınarak, sorularda herhangi bir bilimsel ve teknik hata bulunmadığı ve geçerli kabul edilmesi gerektiği dikkate alındığında; dava konusu sorularda hukuka ve mevzuata aykırılık bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildiği görüldü.

Ankara 11. İdare Mahkemesinde aynı sınavdaki soruların iptali amacıyla açılan başka bir davada ise iki sorunun iptali kararı çıkmıştı. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

Mahkeme kararına ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.