logo yeni

YENİ ÖĞRETMENLERİN TERÖR KAYGISI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen atama ilkMilli Eğitim Bakanlığı tarafından dün gerçekleştirilen 35 bin 563 öğretmen ataması sonrasında, yeni öğretmenleri terör kaygısı sardı.

Dünkü atamalarda, büyük bölüm Doğu ve Güneydoğu bölgesine yapılırken, çiçeği burnunda öğretmenler terörün yoğun şekilde hissedildiği bölgelere gitmek durumunda kalacaklar.

Öğretmenlerin bu duruma karışık tepkiler verdiği görülürken, kimi öğretmenler tedirgin, kimileri ise sorun yaşamayacakları görüşünde.

Atama sonucunda, şemdinli'ye gidecek olan kadın öğretmen üzüntüden gözyaşlarına boğulurken, Şırnak'a atandığını öğrenen diğer bir öğretmen ise "10 yıldır atama bekliyordum. Terör olayları yüzünden çok tedirginim" dedi.

Kızı Hakkâri merkeze atanan bir baba ise "Orası da bizim her şeyimiz, vatanımız, yurdumuz, taşımız, toprağımız. Senelerdir atama bekliyoruz. Hiçbir tedirginliğim yok" dedi.

Şırnak'a atandığını öğrenen diğer bir öğretmen ise "10 yıldır atama bekliyordum. Terör olayları yüzünden çok tedirginim. Tercih dışı bir atama oldu. Tabii ki gideceğim ama biraz hüzünlü olacak." açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise törende şunları söyledi: "Bir öğretmen çok şeyi değiştirir. Her birimiz, kendi hayatımızda bunu yaşamışızdır. Atamalarla 37 bin öğretmen adayı ve aileleri sevinecek ancak 151 bin aday daha atama bekliyor. Onlar için de başka istihdam imkânlarını sürekli araştırıyoruz."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.