logo yeni

ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARININ NASIL BELİRLENDİĞİ SORULDU?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen 3Bu ay içerisinde atamalarının yapılması planlanan öğretmenler için ayrılan kontenjanların atama bekleyen öğretmenlerin sorunlarını çözmeyeceği düşüncesinden hareketle, öğretmen atama kontenjanları ve öğretmen açığı konusunda soru önergesi verildi.

Konuyu gündeme getiren Elazığ Milletvekili Yavuz TEMİZER, verdiği soru önergesinde, atama bekleyen öğretmenlerin sorunlarının 2015 Eylül’ünde yapılacak atamalarla çözülmeyeceğinin açıklanan kontenjan rakamlarından anlaşıldığını belirterek, Milli Eğitim Bakam Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1.Milli Eğitim Bakanlığı’nın, her alan için ayrı ayrı olmak üzere, ihtiyaç duyduğu öğretmen sayısı kaç kişidir? Bugün itibariyle bakanlığınızda her alan için ayrı ayrı olmak üzere, kaç öğretmen görev yapmaktadır? Her alan için ayrı ayrı olmak üzere, öğretmen açığı kaç kişidir?

2.İhtiyaç duyulan öğretmen sayısı hangi yöntemle belirlenmektedir?

3.Öğretmen atama kontenjanları hangi yöntemle belirlenmektedir?

4.Her alan için ayrı ayrı olmak üzere, atama bekleyen öğretmen sayısı kaç kişidir?

5.Öğretmen açığı bulunmasına rağmen neden ihtiyaç sayısı kadar atama yapılmamaktadır? Atama bekleyen öğretmen sayısındaki yığılma ne zaman giderilecektir? Bununla ilgili herhangi bir çalışma yapılmakta mıdır?

6.Öğretmen İstihdam Projeksiyonları Stratejileri ve Sistemlerinin Geliştirilmesi Projesinde 2023 yılında oluşacağı öngörülen öğretmen açığının bu atama oranlarıyla karşılanması mümkün müdür? Elde edilen veriler ışığında atama yapılmayacaksa bu proje neden hazırlanmıştır? Söz konusu projeyle bağlantılı olarak bir atama projeksiyonu da yapılmış mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.