logo yeni

GTHB MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAVI ERTELENDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel 7Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait 15 adet Müfettiş Yardımcısı kadrosuna atama yapmak amacıyla açılan ve başvuruları devam etmekte olan giriş sınavı daha sonra duyurulacak başka bir tarihe ertelendi.

15 adet Müfettiş yardımcısı alımı konusundaki duyuru 15 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmış ve yazılı aşamasının 18 Eylül 2015 Cuma günü yapılacağı belirtilen sınava başvuruların 31.08.2015 Pazartesi günü saat 09.00 ile 11.09.2015 Cuma günü saat 18.00 arasında olacağı belirtilmişti. Sınav ilanı için tıklayınız ...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan ve bugün Resmi Gazete'de yer alan duyuruda ise, Başbakanlığın 2015/9 sayılı Genelgesi uyarınca, sınavın daha sonra duyurulacak başka bir tarihe kadar ertelendiği ve sınava ilişkin müracaatların durdurulduğu belirtildi.

Ertelemeye gerekçe gösterilen Genelge ne diyor?

Atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulmasına ve acil durumlarda Başbakanlık iznine bağlı olarak yapılmasına ilişkin 2015/9 sayılı Başbakanlık Genelgesi, bazı kurumlara ait çeşitli kadrolara atama yapılmadan önce Başbakanlıktan izin alınması şartını getirmişti.

Genelgeye göre, giriş sınavları sonucunda (A) Grubu kadrolara yapılacak atamalar için de Başbakanlıktan izin alınması gerekiyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise, duyurduğu ve başvurularını almaya başladığı sınav sonucunda yapacağı Müfettiş Yardımcısı atamaları için Başbakanlıktan izin alma yerine sınavın ertelenmesi yoluna gitmeyi seçti. 

Genelge için tıklayınız ...

Sınav iptaline ilişkin Duyuru

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından:

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI İLANI İLE İLGİLİ DUYURU

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında görevlendirilmek üzere genel idari hizmetleri sınıfında boş bulunan 7. dereceli onbeş (15) adet Müfettiş Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Ancak, Başbakanlığın 31.08.2015 tarih ve 29461 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/9 sayılı Genelgesi uyarınca anılan sınav, daha sonra duyurulacak başka bir tarihe kadar ertelenmiş olup, sınava ilişkin müracaatlar durdurulmuştur.

İlanen duyurulur.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.