logo yeni

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel9Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, çeşitli eğitim dallarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla toplam 30 (otuz) Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı alacak.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları şöyle:

*Eğitim şartı: İstatistik alanından 5, Maliye alanından 2, İşletme alanından 2, Hukuk alanından 4, İnşaat Mühendisliği alanından 2, Elektrik, Elektronik ve Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanından 3, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanından 1, Makine Mühendisliği alanından 3, Harita Mühendisliği alanından 1, Endüstri Mühendisliği alanından 3, Çevre Mühendisliği alanından 1, Bilgisayar Mühendisliği alanından 1, Yazılım Mühendisliği alanından 1 ve Gıda Mühendisliği alanından 1 olmak üzere toplam 30 Uzman Yardımcısı alınacağından, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği kabul edilen yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olanlar sınava başvurabilecek.

*KPSS Puan şartı: Başvuruda bulunacakların, ÖSYM tarafından, 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS'de; mühendislik bölümü mezunu olan adaylar için (KPSS) P7, istatistik bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P25, hukuk fakültesi mezunu adaylar için (KPSS) P21, maliye ve işletme mezunu adaylar için ise (KPSS) P65 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekecek.

*Başvuru tarihi: Sınava giriş başvurusu, 17 Eylül 2015 günü saat 23.59’a kadar, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı internet sitesinden yer alan Başvuru Formunun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacak.

*Sınavın yeri ve tarihi: Giriş sınavı, sözlü olarak tek aşamalı yapılacak. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri, tarihi ve saati; sınav tarihinden en az 20 (yirmi) gün önce Bakanlık internet sitesinde duyurulacak. İlanda belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puana sahip olandan başlanarak alım yapılacak bölümler itibariyle ayrı ayrı yapılacak sıralama sonucunda atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday sözlü sınava alınacak.

*Ücretler: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı 2015 yılının ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.