logo yeni

241 MALI HİZMETLER UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme2Genel yönetim kapsamındaki (düzenleyici ve denetleyici kurumlar hariç) kamu idarelerinin merkez teşkilatlarının strateji geliştirme birimlerinde çalıştırılmak üzere özel yarışma sınavı ile 241 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak.

Sınava ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışı öğretim kuramlarından mezun olanlar başvuruda bulunabilecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların, ÖSYM tarafından 2014 veya 2015 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP49 puan türünden yetmiş beş (75) ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek.

Sınav başvurusu: Sınava ön başvuruları, 10-16 Eylül 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacak. Atama yapılacak 241 kadro/pozisyonun yirmi katı aday (4820 aday) KPSS puanına göre sıralanarak nihai başvuru yapacak adaylar belirlenecek. Nihai başvurular 29 Eylül - 7 Ekim 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacak. Sınav giriş ücretinin miktarı ise başvuru tarihinde belli olacak.

Sınavın şekli, tarihi ve yeri: Özel yarışma sınavı; Maliye Bakanlığı tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) yaptırılacak yazılı sınav ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınavdan oluşacak.  Yazılı sınav çoktan seçmeli İktisat, Maliye, Hukuk ve Muhasebe testlerinden oluşacak ve ÖSYM tarafından 07 Kasım 2015 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Sözlü sınavın yeri, günü ve saati ile sınava katılacakların listesi yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra Maliye Bakanlığı tarafından duyurulacak.

Aylık ücretleri: Kurumların merkez teşkilatlarında görev yapmak üzere istihdam edilecek 241 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı, aylık ücretlerini “ücret göstergesi” ve “tazminat göstergesi” rakamlarına göre alacak. 9 uncu derecenin 1 ini kademesinde görev alan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı, 2015 yılı ikinci altı aylık dönemi içerisinde göreve başladığında aylık 2.974 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Atama yapılacak kurumlar ve kadro sayısı için tıklayınız.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.