logo yeni

KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel10Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Uzman meslek personeli olarak yetiştirilmek üzere 20 adet Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak için giriş sınavı açtı.

Konuya ilişkin bilgilerden bazıları şöyle:

*Eğitim şartı: Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler ile Ticari Bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar sınav başvurusunda bulunabilecek.

*KPSS Puan şartı: Başvuruda bulunacakların, ÖSYM tarafından, 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS'de; KPSS P06, KPSS P106 veya KPSS P108 puan türlerinden herhangi birinden 75 ve üzeri puan almış olmaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 400 kişi içerisinde bulunmaları gerekecek.

*Başvuru tarihi: Sınav başvuruları, 07/09/2015 tarihinde başlayıp 18/09/2015 tarihi mesai saati itibariyle sona erecek. Başvurular, elektronik ortamda “www.kgk.gov.tr” adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu”nun yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması suretiyle yapılacak.

*Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 3 - 4 Ekim 2015 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra iki oturum olmak üzere toplam dört oturumda Ankara’da yapılacak. Sözlü sınav tarihi ve yeri Kurumun internet sayfasında ilan edilecek.

*Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Uzman Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.