logo yeni

EKONOMİ BAKANLIĞI 40 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel8Ekonomi Bakanlığı, merkez ve yurt dışı teşkilatı kadrolarında görev yapmak üzere Dış Ticaret Uzmanı olarak yetiştirilmek amacıyla 40 adet Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak için giriş sınavı açtı.

Konuya ilişkin bilgilerden bazıları şöyle:

*Eğitim şartı: İktisat alanından 10, Uluslararası İlişkiler alanından 8, Kamu Yönetimi alanından 6, Hukuk alanından 4, Endüstri Mühendisliği alanından 8, Kimya Mühendisliği alanından 2, Maden Mühendisliği alanından 2 olmak üzere toplam 40 Uzman Yardımcısı alınacağından, 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olanlar sınav başvurusunda bulunabilecek.

*KPSS Puan şartı: Başvuruda bulunacakların, ÖSYM tarafından, 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS'de; İktisat alanı için KPSSP-22, Uluslararası İlişkiler alanı için KPSSP-88, Kamu Yönetimi alanı için KPSSP-30, Hukuk alanı için KPSSP-21, Endüstri Mühendisliği alanı için KPSSP-7, Kimya Mühendisliği alanı için KPSSP-7, Maden Mühendisliği alanı için ise KPSSP-7 puan türünden en az 80 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuruda bulunacakların ayrıca, ÖSYM tarafından 2014-2015 yıllarında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından (Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinden birinden) en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmaları da gerekecek.

*Başvuru tarihi: Sınava giriş başvurusu, 7 Eylül 2015 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak ve 18 Eylül 2015 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecek. Başvurular Bakanlığın internet adresi üzerinden yapılacak, şahsen ve posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Ayrıca, sınav ücreti olarak 75 TL yatırılması gerekecek.

*Sınavın yeri ve tarihi: Yazılı sınav (klasik) 18 Ekim 2015 Pazar günü 10.00 - 15.00 saatleri arasında Ankara’da yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan her bir alan için ayrılan kontenjan sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak olup, sözlü sınav Ankara’da Bakanlık merkezinde yapılacak. Sözlü sınavın tarihi, yazılı sınav sonucu ile birlikte ilan edilecek.

*Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Dış Ticaret Uzman Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.