logo yeni

SİLAHLI KUVVETLER UZMANLIĞINA GİRİŞ USULÜ BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel 5Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının merkez karargâhında silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı ile silahlı kuvvetler uzmanlığına atanacaklarda aranacak nitelikleri, giriş ve yeterlik sınavlarının şeklini ve uygulamasını, silahlı kuvvetler uzman yardımcıları ile silahlı kuvvetler uzmanlarının çalışma usul ve esasları ile görev, yetki ve sorumluluklarını belirlemek amacıyla Yönetmelik çıkarıldı.

Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının merkez karargâhlarında görev yapmak üzere oluşturulmuş olan Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı mesleği personeli, 657 sayılı Kanunun 36/A/11 maddesinde sayılan kariyer uzmanlarla aynı haklara sahip bulunuyor.

657 sayılı Kanuna tabi olarak (sivil memur) görev yapacak olan bu personel aylıklarını ücret ve tazminat göstergesine göre alırken, 1 inci derece kadroda 2000 Makam Tazminatı, 8000 Görev tazminatı ve 3600 Ek Göstergeden de yararlanabilecek.

Yönetmelik için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.