logo yeni

MEB'DEN SURİYELİ ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

meb 2Milli Eğitim Bakanlığı, basın yayın organlarında atanamayan öğretmenler varken Suriyeli öğretmenlerin istihdam edilmesi hakkındaki haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Gönüllü çalışmak isteyenlere yönelik

Açıklamada, Suriyeli öğretmenlerin istihdam edilmesine ilişkin çalışmanın,  "geçici koruma altında bulunan Suriyelilere yönelik olarak oluşturulan geçici eğitim merkezlerinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetine gönüllü olarak destek olmak isteyen Suriyeli öğretmenlerin belirlenmesi amacıyla yürütülen bir çalışma olduğu" belirtildi.

Çalışmanın, Suriyeli çocukların eğitime erişimini ve nitelikli eğitim hizmetlerinden yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla başta UNICEF Türkiye Temsilciliği olmak üzere, ulusal ve uluslararası birçok kuruluş ile iş birliği içerisinde yapıldığı belirtilerek, “Suriye’de öğretmenlik yapmaktayken ülkemize sığınmak zorunda kalan ve gönüllü olarak söz konusu faaliyetlere katılıp, Suriyeli çocuklara destek olmak isteyen kişilerin belirlenmesi amacıyla yürütülen bir faaliyettir ve sadece bu kamplardaki sığınmacılarla sınırlıdır.” ifadeleri kullanıldı.

MEB ücret ödemiyor

Bakanlık, yürütülen çalışmalara gönüllü olarak destek olan Suriyeli öğretmenlere herhangi bir ücret ödenmediğini belirterek, bunun dışında Suriyeli öğretmenlerin istihdamına ilişkin herhangi bir çalışma yürütülmediği de bildirildi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.