logo yeni

İŞE ALMA VAADİYLE DOLANDIRILDILAR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme 3Devlet Personel Başkanlığında çalıştığını belirterek işe almak vaadiyle 2 mühendisi dolandıran şahıs yakalandı.

Olay Adana’nın Yüreğir ilçesinde gerçekleşti. Devlet Personel Başkanlığında görevli olduğunu belirten E.Ç. isimli şahıs, iki gıda mühendisini işe almak vaadiyle dolandırdı. Gıda mühendislerinden 32 bin TL. para alan zanlı, aldığı para karşılığında, gıda mühendislerine sahte imza ile işe alındıklarına dair bir belge verdi.

Mühendislere işe alındıklarını ve Adana’da göreve başlayacaklarını bildiren zanlıdan sahte imzalı evrakları alan 2 kişinin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne gittiği, ancak burada görüştükleri yetkililerce, kendilerine “iki mühendisin işe alındığı yönünde bir resmi yazı ulaşmadığının” söylendiği bildirildi.

Kandırıldıklarından şüphelenen mühendisler, zanlıya ulaşamayınca polise başvurdu. Polis, Devlet Personel Başkanlığında çalıştığını söyleyerek mühendisleri dolandırdığı belirtilen E.Ç. yi yakalayarak göz altına alırken, dolandırıcılık iddialarını kabul etmeyen zanlının ilkokul mezunu olduğu belirtiliyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.