logo yeni

MÜFETTİŞ YARDIMCISI VE UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel7Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 10 adet Müfettiş Yardımcısı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ise 22 adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak için sınav açtı.

DSİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına ilişkin ayrıntılar

-Hangi alandan kaç kişi alınacak: İnşaat Mühendisliği bölümü mezunlarından 7 adet; Makine Mühendisliği bölümü mezunlarından 1 adet; Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olanlardan 2 adet olmak üzere toplam 10 adet müfettiş yardımcısı alınacak.

-Puan şartı: Sınav başvurusunda bulunabilmek için, 2014 ve 2015 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), Mühendislik fakültelerinden mezun olanların KPSSP4, diğer bölülerden mezun olanların KPSSP107 puan türünden 75 (yetmişbeş) ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

-Sınava başvuru şekli ve tarihi: Başvurular, 07 Eylül 2015 Pazartesi günü saat 08.30’da başlayıp 18 Eylül 2015 Cuma günü saat 17.30’da sona erecek. Adaylar, Giriş Sınavına, DSİ Genel Müdürlüğü internet sayfasındaki “DSİ Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvuru Belgesi”ni doldurmak suretiyle başvuracak.

-Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Giriş sınavı sözlü olarak yapılacak. Sınav, Ankara’daki DSİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında 14 Ekim 2015 tarihinde saat 09.00 itibariyle başlayacak.

-Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Müfettiş Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 TÜRKAK Akreditasyon Uzman Yardımcılığı sınavına ilişkin ayrıntılar

-Hangi alandan kaç kişi alınacak: Biyoloj bölümü mezunlarından 2 adet; Çevre Mühendisliği bölümü mezunlarından 3 adet; Elektrik ve/veya Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümleri mezunlarından 5 adet; Endüstri Mühendisliği bölümü mezunlarından2 adet; İnşaat Mühendisliği bölümü mezunlarından 2 adet; Kimya Mühendisliği bölümü mezunlarından 4 adet; Makine Mühendisliği bölümü mezunlarından 2 adet; Metalürji ve/veya Malzeme Mühendisliği bölümü mezunlarından 1 adet, Veterinerlik bölümü mezunlarından 1 adet olmak üzere toplam 22 adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı alınacak.

-Puan şartı: Sınav başvurusunda bulunabilmek için, 2014 ve 2015 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), KPSSP7 puan türünden 70 (yetmişbeş) ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

-Sınava başvuru şekli ve tarihi: Giriş sınavı başvuruları, 8 Eylül 2015 tarihinde başlayıp 15 Eylül 2015 tarihinde saat 24.00’de sona erecek. Başvurular, Kurumun internet sayfasından online olarak yapılacak.

-Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Giriş sınavı sözlü olarak yapılacak. Sınav, 12 Ekim 2015 tarihinde başlamak üzere Kurumun Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No: 1 Çankaya/Ankara adresinde yapılacak.

-Aylık maaşları: 8 inci derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Akreditasyon Uzman Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.