logo yeni

BAŞVURULARI KABUL EDİLDİĞİ HALDE SINAVA ALINMAYANLARIN DURUMU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

trtTRT tarafından açılan sınava başvuruları kabul edilen eğitim fakültesi müzik eğitimi mezunu bazı korist adaylarının, eğitim fakültesi müzik bölümü mezunu oldukları ve şartları karşılamadıkları gerekçesiyle sınava alınmayarak mağdur edildikleri iddiaları soru önergesine konu edildi.

Konuyla ilgili olarak soru önergesi veren Milletvekili Veli AĞBABA; geçtiğimiz günlerde TRT Çok Sesli Korosunun sınav açtığını, sınav başvurusu kabul edilen eğitim fakültesi müzik eğitimi mezunu bazı korist adaylarının şartnamedeki nitelik ve şartlar arasında kendi bölümlerinin de yer almasına karşın, eğitim fakültesi müzik bölümü mezunu oldukları ve şartları karşılamadıkları gerekçesiyle çağrıldıkları sınava kabul edilmediklerini belirtti.

Milletvekili AĞBABA, Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOĞAN tarafından cevaplandırılmak üzere de konuya ilişkin şu soruları sordu:

1) Sınavlar ne şekilde yapılmaktadır? Sınav değerlendirmesi nasıl yapılmaktadır?

2) Sınav güvenliği açısından sınavlarda kamera kaydı yapılmakta mıdır?

3) Halen koroda eğitim fakültesi müzik bölümü mezunu bulunmakta mıdır? Eğer bu kişiler şartnamedeki şartları sağlıyorsa bahsi geçen kişiler nasıl ve hangi sebeple ve özellikle sınav başvuruları kabul edilip Ankara’ya çağrıldıkları halde şartnamedeki şartları sağlamadıkları ifade edilerek sınava alınmamışlardır?

4) Sınava çağrıldıkları ve şehir dışından geldikleri halde, sınav günü sınava kabul edilmeyen adayların mağduriyeti nasıl giderilecektir? Bu kapsamda çalışma yapılmakta mıdır?

5) Sınav şartnamesi nasıl ve hangi usullerle hazırlanmaktadır? Şartnamede belirsizlik mi söz konusudur?

6) Bahsedilen sınav sonucunda şartnamedeki tahsil bölümlerinden hangilerinden kaç kişi sınava girmiş ve başarılı olmuştur?               

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.