logo yeni

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme3Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, on beş (15) adet müfettiş yardımcısı kadrosuna atama yapmak için giriş sınavı açtı. Sınava ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Hangi alandan kaç kişi alınacak: Hukuk alanından 5; İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler alanından 3; Su Ürünleri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği alanından 3 ve Veterinerlik alanından 4 olmak üzere toplam 15 Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk Fakültelerinden, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme Fakültelerinin; İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler Bölümünden, Mühendislik Fakültelerinin; Su Ürünleri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği ve Veteriner Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar sınava başvurabilecek.

Sınava başvuru tarihi itibariyle aranan yabancı dil (İngilizce/Fransızca/Almanca) şartıyla ilgili olarak son iki yıl içinde alınmış gerekli puana sahip olmak da gerekecek.

Puan şartı: 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS 2014 Lisans sınavlarından birine katılmış ve bu sınavlarda KPSS-P/3 puan türünden en az 70 taban puan almış olanlar sınava başvuruda bulunabilecek.

Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Sınav yazılı(test şeklinde) ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Yazılı sınav test usulüyle yapılır. Yazılı Sınav 18 Eylül 2015 Cuma günü Ankara’da saat 10.00’da yapılacak. Sözlü Sınav, 28-29-30 Eylül 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Sınava başvuru şekli ve tarihi: Başvurular, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına (Fatih Caddesi No: 6 Keçiören/ANKARA) şahsen veya posta yoluyla yapılacak. Başvurular 31.08.2015 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak ve 11.09.2015 Cuma günü mesai bitimi 18.00’de sona erecek.

Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Müfettiş Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.