logo yeni

BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ ÖĞRETMENLERİNİN İSTİHDAM SORUNU NASIL GİDERİLECEK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen 9Atama bekleyen Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerinin yerine diğer branşlardan öğretmen atanmasının ve mezun durumda çok sayıda Bilişim Teknolojisi Öğretmeni olmasına rağmen bu branşta az sayıda atama yapılmasının yarattığı sıkıntıların nasıl giderileceği Milli Eğitim Bakanına soruldu.

Konuya ilişkin olarak Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Milletvekili Onursal ADIGÜZEL; Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısıyla yüz yüze kaldıklarını, Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin 4 yıllık fakültelerden mezun olmalarına rağmen sadece belirli okullara atandıklarını, atananların sayısı mezun olan kişi sayısı ile kıyaslandığında yetersiz kaldığını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın şu soruları cevaplandırmasını istedi:

1-) 4 yıllık eğitim sonunda mezun olup da istihdam bekleyen Bilişim öğretmenleri yerine diğer branş öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın Hizmetiçi Eğitim kapsamında açtığı 100 saatlik "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kursu " ile aldıkları sertifika sonucunda görevlendirildikleri iddiaları doğru mudur? Eğer doğru ise 100 saatlik kısa bir eğitimin ardından verilen görevlendirmelerin gerekçeleri nelerdir? Öte yandan diğer branş öğretmenlerinin istihdam bekleyen Bilişim öğretmenleri yerine görevlendirilmesinin Bilişim öğretmenleri açısından bir adaletsizlik yarattığını düşünmüyor musunuz?

2-) Mezun olanlarla birlikte sayıları her geçen gün artan Bilişim öğretmenlerinin istihdamı ile ilgili bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

3-) Bakanlık olarak her okula bir Bilişim öğretmeni atanmasına yönelik bir çalışma planlamakta mısınız?

4-) Okullarda Bilişim öğretmenlerine duyulan ihtiyaç göz önünde bulundurulduğunda, yeni atama döneminde Bilişim öğretmenlerine kaç kişilik kontenjan ayrılacaktır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.