logo yeni

ÖĞRETMEN BAŞVURULARI 31 AĞUSTOS'TA ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen11Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 37 bin öğretmen atamasının 31 Ağustos tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Bu yıl yapılan ÖABT'deki yanlış sorular ve soru iptalleri, Ağustos'ta planlanan atamanın Eylül'e kalacağı endişesini doğurmuştu. Bakanlığın başvuruları 31 Ağustos'ta kabul etmesi, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan atamaları yapma çabası olarak görünüyor.

Konuyla ilgili açıklama, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'dan geldi.

 
Aydoğdu, binlerce öğretmeni yakından açıklamalarda bulundu.
 
31 Ağustos'ta 37 bin öğretmenin alımı için ilana çıkacaklarını söyleyen Aydoğdu, "Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos'ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül'de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül'de yapacağız" dedi.
 
Aydoğdu'nun açıklamasına göre, 2015-KPSS'nin mahkemeye taşınan iki alanı, coğrafya ve sosyal bilgiler mezunları ise sonuçları açıklandıktan sonra başvuru yapacak.
 
Atamalara ilişkin branş dağılımın da ağustosun üçüncü haftası açıklanacağını söyleyen Aydoğdu, en fazla, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, özel eğitim sınıf öğretmenliği, rehberlik, ilköğretim matematik, beden eğitimi, Türkçe, okul öncesi öğretmenliği, fen bilgisi ve teknoloji alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunduğunu kaydetti. Eş durumu atamalarındaki 3 yıl şartının 2 yıla indirildiğini de belirten Aydoğdu, takvime uyarsa bu yıl ikinci kez iller arası ve il içi yer değişikliği ataması yapabileceklerinin de sinyalini verdi. Aydoğdu, “Takvim çok sıkıştı haftaya eş durumu sonra ilk atama var. Şu anda zor görünüyor ama bakanımızın takvim uyarsa sıkıştırın talimatı var” ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.