logo yeni

SUÇ MAĞDURLARINA DA KAMUDA İSTİHDAM HAKKI GELEBİLİR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

adalet bakanligiAdalet Bakanlığının kamuda istihdam hakkı olanlara suç mağdurlarının da eklenmesi üzerinde bir çalışma yaptığı öğrenildi.

Bakanlık tarafından üzerinde çalışılan taslağa göre, mağdurların haklarının korunması bakımından suç mağduruna veya onun ölümü halinde bakmakla yükümlü olduğu kişilere Anayasa'nın sosyal devlet ilkesine uygun yardımlar sağlanması amaçlanıyor.

Halen kamuda, terör mağdurları, eski hükümlüler, vazife malulleri ve yakınlarının istihdam hakkı bulunuyor. Kamuda istihdam hakkı olanlarla ilgili buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hazırlığı devam eden taslakta, kasten öldürme suçu sonucu ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilere, ağırlaşmış şekilde yaralanan mağdura, kendisine karşı işlenen cinsel saldırı ya da istismar suçu nedeniyle iş bulma imkanı zayıflayan mağdura veya bakmakla yükümlü olduğu kişilere istihdam imkanı sağlanmasının öngörüldüğü belirtiliyor. Halen taslak aşamasında bulunan çalışmadaki istihdam hakkı düzenlemesinin yasalaşması için, değişikliğe uğramadan bir çok aşamadan geçmesi gerekiyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.