logo yeni

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

disisleri bakanligiDışişleri Bakanlığı, 15 adet Dışişleri Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak için sınav açtı.

Eğitim şartı: Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinin; İktisat, İşletme, Maliye, Finans, Muhasebe, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Matematik/Matematik Mühendisliği, Elektronik Ve/Veya Haberleşme Mühendisliği, Bilişim/İletişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Tarih, Bilgi Ve Belge Yönetimi, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon Ve Enformasyon, Türk Dili Ve Edebiyatı bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az % 70’ine sahip olan diğer bölümlerden mezun olanlar başvuruda bulunabilecek.

Adayların, sınav tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinde KPDS/YDS’den asgari (C) düzeyinde ya da dil yeterliği bakımından denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmaları da gerekecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların 2014 veya 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında PUAN3, PUAN8, PUAN21, PUAN22, PUAN23, PUAN24 türlerinden birinden en az 80 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru tarihi: Başvurular, 10 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak ve 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacak.

Sınav tarihi: Yazılı sınav 5 Eylül 2015 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Ankara’da yapılacak sözlü sınavın tarihi ise yazılı sınav sonucuyla birlikte ilan edilecek..

Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Dışişleri Uzman Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.