logo yeni

İKİ KURUM UZMAN YARDIMCISI ALMAK İÇİN SINAV AÇTI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel 9Başbakanlık Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 60 adet Başbakanlık Uzman Yardımcısı ile Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 33 adet TÜİK Uzman Yardımcısı alınacak.

Başbakanlık Uzman Yardımcılığı sınavı

**Hukuk fakültesi, iktisat bölümü, işletme bölümü, kamu yönetimi bölümü ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunları arasından toplam 37 adet ve ayrıca; İletişim Fakültesi mezunu 4, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu 4, Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu 3, Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu 7 ve Sosyoloji Bölümü mezunu 5 adet olmak üzere toplam 60 adet Başbakanlık Uzman Yardımcısı alınacak.

**Sınava katılmak isteyenler, başvurularını 10-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapacak.

**Giriş Sınavı, sözlü sınav şeklinde ve 31 Ağustos-11 Eylül 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

**9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Başbakanlık Uzman Yardımcısı, 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınava ilişkin ayrıntılar için tıklayınız …

TÜİK Uzman Yardımcılığı sınavı

**İstatistik bölümü mezunu 21, İktisat bölümü mezunu 4, İşletme bölümü mezunu 2, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu 1, Matematik bölümü mezunu 1, Kimya Mühendisliği   bölümü mezunu 1, İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu 1 ve Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu2 adet olmak üzere toplam 33 Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacak.

**Başvuruda bulunacakların, sınav duyurusunda belirtilen KPSS puanına sahip olmanın yanı sıra; İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Sınavından (YDS) 50 ve üzerinde puan almış olmak ya da buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmaları gerekecek.

**Başvurular 05/08/2015 tarihinden itibaren 17/08/2015 günü Saat 18:00’a kadar yapılabilecek.

**Giriş sınavı, sözlü sınav şeklinde ve 7-8-9-10-11/09/2015 tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

**9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir TÜİK Uzman Yardımcısı, 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınava ilişkin ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.