logo yeni

37 BİN ÖĞRETMEN ATAMASININ AĞUSTOS'TA YAPILMASI ZOR GÖRÜNÜYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen2ÖSYM tarafından önceki gün yapılan açıklamada, Coğrafya Öğretmenliği ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği testleri mahkemeye yapılan itirazlar nedeniyle açıklanmazken, 12 soru iptal edilmiş ve 3 sorunun da cevap şıkkının yerleri değiştirilmişti.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda(KPSS) Coğrafya ve Sosyal Bilimler Öğretmenliği testlerine giren adayların puanlarının bu iki testle ilgili açılan iptal davaları nedeniyle açıklanmaması, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ağustos ayında yapacağı 37 bin öğretmen atamasının eylül ayına ertelenmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Ne zaman açıklanacağı konusunda soru işaretleri bulunan Coğrafya ve Sosyal Bilimler Öğretmenliği testleri sebebiyle öğretmen atamalarının gecikmesine kesin gözüyle bakılıyor.

ÖSYM, Coğrafya ve Sosyal Bilimler Öğretmenliği  testlerinin sonuçlarının açıklanma zamanı ile ilgili olarak  “Bu iki alanla ilgili değerlendirme işlemi idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır” açıklaması yapmıştı.

Öte yandan idare mahkemesinde devam eden davanın beklenenden daha hızlı sonuçlanabileceği de belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl torba ile yapılan düzenleme ile sınavlarla ilgili itirazların mahkemelerde “ivedi” olarak karara bağlanması hüküm altına alınmıştı. Buna göre sınav itirazlarının yargı tarafından 45 gün içinde karara bağlaması esas altına alınmıştı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.