logo yeni

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girmeOrman ve Su İşleri Bakanlığı, 11 adet Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapmak üzere yarışma sınavı (sözlü) açtı. Konuya ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Öğrenim dallarına göre alınacak uzman yardımcısı sayısı: Çevre Mühendisliği bölümü mezunlarından üç (3), Endüstri Mühendisliği bölümü mezunlarından (1), Orman Mühendisliği bölümü mezunlarından bir (1), Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunlarından bir (1), Biyoloji bölümü mezunlarından üç (3), İstatistik bölümü mezunlarından bir (1), Maliye bölümü mezunlarından bir (1) kişi olmak üzere toplam (11) Uzman Yardımcısı alınacak.

Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının Orman Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Biyoloji, İstatistik ve Maliye bölümünden mezun olanlar başvuruda bulunabilecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların 2014 ve 2015 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), Maliye Bölümü Mezunları için KPSSP24'den, İstatistik Bölümü Mezunları için KPSSP25'den, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama ve Biyoloji Bölümü Mezunları için KPSSP3 puan türünden asgari 70 puan almış olmaları ile öğrenim dalları itibariyle alınacak Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmeleri gerekecek.

Başvuru yeri ve tarihi: Başvuruların Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığından ve www.ormansu.gov.tr internet adresinden temin edilecek başvuru formu doldurularak, istenilen belgeler ile birlikte 17.08.2015 tarihinden 27.08.2015 tarihi mesai saati bitimine kadar şahsen veya posta yoluyla Bakanlık Personel Dairesi Başkanlığına yapılması gerekiyor.

Sınav tarihi: Sözlü olarak yapılacak yarışma sınavına, 7 Eylül 2015 tarihinde saat 10:00’da Alparslan Türkeş Cad. NO: 71 Beştepe-Yenimahalle/ANKARA adresindeki Orman ve Su İşleri Bakanlığı merkez binasında başlanacak.

Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.